Firefox Sync

Firefox Sync (Mozilla Weave) 1.7

Taki sam Firefox na każdym komputerze

Zalety

  • Synchronizuje: zakładki, hasła, opcje, historię i otwarte karty
  • Idealne narzedzie do wykonanania kopii bezpieczeństwa Firefoksa
  • Działa między Firefoksami zainstalowanymi na komputerach i urządzeniach mobilnych

Wady

  • Duża ilość danych do synchronizacji spowalnia chwilami działanie Firefoksa

Bardzo dobry
8

Firefox Sync to rozwijane przez Mozilla Labs rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox znane wcześniej pod nazwą Mozilla Weave. Pozwala ono synchronizować zakładki, historię przeglądanych stron, otwarte karty i nie tylko.

Rozszerzenie Firefox Sync jest przydatne w dwóch sytuacjach. Po pierwsze wtedy, kiedy chcemy mieć kopię zapasową naszych zakładek, na przykład na wypadek niespodziewanego formatu. Druga sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy pracujemy na co najmniej dwóch komputerach i chcemy na nich mieć te same zakładki. W takiej sytuacji przydaje się również synchronizowanie historii lub otwartych kart.

Firefox Sync może przechowywać Twoje dane na serwerze Mozilli lub pozwoli wybrać serwer prywatny. Rozszerzenie działa całkiem sprawnie. Jedynie podczas startu, kiedy zachodzi potrzeba wczytania większej ilości danych, Firefox Sync spowalnia delikatnie działanie przeglądarki. Rozszerzenie wymaga podania oprócz hasła również dodatkowego zabezpieczenia w postaci "Secret Phrase" - drugiego, dłuższego hasła. Prowadzi to dezorientacji niedoświadczonego użytkownika, ponieważ nigdzie nie jest dobrze wytłumaczone o co chodzi. Tymczasem Secret Phrase służy do lepszego szyfrowania przesyłanych danych. Każdy użytkownik podaje inny ciąg znaków i dzięki temu można wzmocnić algorytm szyfrowania.

Firefox Sync to znakomite rozszerzenie dla tych, którzy potrzebują mieć te same zakładki lub historię przeglądanych stron na dwóch komputerach. Sprawdzi się również jako automatyczny backup Firefoksa.

Firefox Sync

Download

Firefox Sync (Mozilla Weave) 1.7

Opinie użytkowników o Firefox Sync